Asterix

Asterix is de held van het verhaal. Hij is slim, klein, scherpzinnig, en sterk. Voor hem is geen opdracht te zwaar, geen tegenstander te machtig. Aan de toverdrank van Panoramix, de druïde, dankt hij zijn enorme kracht.

Obelix

Obelix, de onafscheidelijke metgezel van Asterix en bekenste steenhouwer van zijn eeuw. Hij is altijd onmiddellijk bereid om zich met Asterix in een nieuw avontuur te storten. Als hij maar een everzwijn te eten krijgt....

Panoramix

Abraracourcix (Heroïx)

Abraracourcix is de belangrijkste figuur van het hele dorp. Hij is het stamhoofd. Een koelbloedige en stoutmoedige, statige en baardige leider, geliefd door zijn mannen, gevreesd door zijn vijanden, en zelf is hij voor niets en niemand bang, behalve voor zijn vrouw en de hemel die op zijn hoofd kan vallen. In de nieuwe Nederlandstalige edities wordt hij Heroïx genoemd.

Assurancetourix (Kakofonix)

Assurancetourix is de bard ofwel de dorpszanger. De meningen over hem zijn verdeeld. Hijzelf vindt dat hij geniaal is, de rest van het dorp vindt dat niet. Als hij zijn mond houdt, wordt hij zeer gewaardeerd. Hij draagt steeds zijn harp mee, zelfs als hij niet zingt. Helaas voor zijn dorpsgenoten doet hij dit steeds. In de nieuwe Nederlandstalige edities wordt hij Kakofonix genoemd.

Hoefnix

Hoefnix is de smid van het dorp. Hij smeedt het ijzer met de blote vuist. Hij is nooit te beroerd om zijn mening te onderstrepen met zijn vuist of met zijn hamer! Hij is niet erg gesteld op de zangkunst van de bard Assurancetourix en elke keer dat deze zijn mond opendoet, legt Hoefnix hem het zwijgen op. Het legendarische gooi- en smijtwerk met vissen in het dorp begint steevast met het niet bepaald vleiende commentaar van de smid op de versheid van de koopwaar van visboer Kostunrix...

Kostunerix

Kostunrix is de vishandelaar van het dorp. Hij draagt steeds een vis in de hand ter verdediging van zijn handel. Hij verkoopt uitsluitend uit Lutetia aangevoerde waar en leeft in de constante angst dat zijn vis niet vers zou zijn, hetgeen hem wel eens - vooral door Hoefnix - verweten wordt.